30 Mayıs 2012 Çarşamba

Ankara Gezileri-2

Merhabalar yine bir Ankara gezisi ve  bu sefer ki sebebi ziyaretim staj mülakatı için..
Staj arayış çabalarım hala devam ederken kesinleşen bir sonuç olmadığından her staj davetine gitmeye çalışıyorum.
Bugünkü staj daveti Garanti Bankası Temel Bankacılık için.
Mülakatın görüşme yeri  Garanti Bankası Ankara Bölge Müdürlüğü (Cinnah Caddesi No:2 Kavaklıdere/Ankara)

Seneye mülakatlara gidecek olan arkadaşlarıma yardımcı olmak adına adresi detaylı tarif etmek isterim. Benim gibi tren ile Ankara varmış iseniz  ve Ankara'dan da çekiniyorsanız; nedenini bilmiyorum ama ben her Ankara'ya gidişimde sanki kaybolacakmışım sanıyorum:( 
neyse lafıda  fazla  uzatmadan  sizlerin  kafalarını  hiiiç  karıştırmadan Ankara'nın merkezi yerlerinden Cinnah Caddesi'ne nasıl gidebileceğizi anlatmaya çalışacağım:))
1 saat 30 dakikalık bir seyahatin ardından Ankara'ya ulaşdım...

Ankara Tren Garı'nda indikten sonra gardan çıkmadan sol tarafınızda Metroya gitmek için bir alt geçit bulunuyor. Buradan bir pasaja gireceksiniz. Pasaj da hani  Mısır çarşıları gibi; askeri malzemelerin satıldığı, tavandan suların aktığı, pis pis kokuların geldiği  bir başkente hiiç yakışmayan iğrenç bir yer..
Bu pasajın Ankara'ya  kötü bir izlenim yarattığı su götürmez  bir gerçekte...Yıllardır  neden bir el atılmadığını da akıl sır erdiremiyorumm ya :(( Ne diyeyim?
Tedirgin edici bu uzun pasajı geçtikten sonra yeryüzene çıkıp :) Metro'nun  nerde olduğunu sorun herkes gösterecektir :) oldu da sizin gibi bir yabancıya denk geldiyseniz merak etmeyin pasajdan çıktıktan sonra sola dönüp 200 metre ilerleyin Metro'nun girişini göreceksiniz.. Kızıl
ay istikametine giden metroya binin ve Kızılay'da inip Güvenpark çıkışından çıkın ve otobüs duraklarının nerde olduğunu öğrenin yine telaşlanmaya gerek yok  oda oldukça yakın Atatürk Bulvarı'nda bulunan Güvenpark Otobüs Durakları'nda 413 veya 317 nolu otobüsleri bekleyin, 5 dakikaya kalmadan geliyor zaten. Otobüste bilet kesen amcalara yada hayırsever birine Kuğulu Park'ta inmek istediğinizi söyleyin.. Genel Müdürlük Kuğulu Park'ın hemen karşında:))
olduki otobüse binmek istemediğiniz ve mülakat saatinize çook var zaman da geçsin diye yürümek istiyorsanız da yolu hiç saptırmadan dimdirek gidersenizde 20-30 dakika içinde Genel Müdürlüğe varacaksınızz....
                                                                                               Sizlere başarılı bir mülakat diliyorumm.  Aklınıza takılanlar yada sormak istediğiniz sorular olursa  da aysegullsekerr@gmail.com adresine mail atabilirsiniz..  

2 yorum:

  1. Ankara'ya gidipte metro duraklarındaki 'buraya bakarlar' billboardlarından bahsetmeden olmaz :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Evet:)yıllardır değişmeyen ve çoğu bilbordun hiç reklam almadığı Ankara'nın 'buraya bakarlar' bilbortları

      Sil